טיפול פרטני


צעד משמעותי לשינוי בחיים

פנייה לטיפול פסיכולוגי היא צעד משמעותי שנעשה ברגע שהאדם מחליט שיש לו את הרצון והכוחות להתבונן על עצמו ועל חייו, כדי להבין איפה הוא נמצא (מבחינה רגשית) ולאן הוא רוצה להגיע.

לרוב עולים תכנים שעוסקים במערכות היחסים עם האנשים הקרובים אלינו, ועולות מחשבות לגבי דרכי ההתמודדות שלנו עם הקשיים השונים – כך שנפתחות אפשרויות חדשות ואופני הסתכלות שלא חשבנו עליהם קודם.

כך, הסיבות שמביאות אנשים לפנות לטיפול הן מגוונות ביותר כמו תחושת תקיעות בחיים, חרדה דכאון, תחושת תסכול ומתח פנימי, ופער בין המצוי לרצוי.

לפעמים אנו יודעים שהחיים שלנו כמו שהם הם מצב נתון, לא בר שינוי, ובכל זאת קשה לנו מאוד. במצבים אלו אנו פונים לטיפול כדי לקבל תמיכה ואוזן קשבת. כך שהאפשרות לשתף מישהו נוסף יוצרת אצלנו הקלה, יכולת טובה יותר לשאת את הקושי, או שינוי בעמדה הפנימית שלנו ביחס לדברים.מתי נכון לפנות לטיפול ולמה?

אנשים פונים לטיפול בדרך כלל כאשר הם מרגישים שמשהו מאוד מפריע להם בחיים. בדרך כלל קיימת תחושה חזקה שהרווחה הרגשית הקיימת אינה מספקת והמטופל רוצה לחוש הקלה, או פשוט להרגיש יותר טוב.

הגורמים שמביאים אנשים לפנות לטיפול הינם רבים מספור. גורמים נפוצים הינם חרדה ודיכאון שפעמים רבות מופיעים יחד. לעתים מתעורר רצון להתפתח ולהתקדם בתחום ספציפי – למצוא זוגיות או לשפר את הקיימת, למצוא כיוון או התקדמות בתחום המקצועי, לבנות או לשפר את מערכות היחסים עם הסובבים אותנו (בזוגיות, במשפחה, עם חברים). במקרים של מצוקה רגשית משמעותית טיפול ידוע כאמצעי יעיל, כפי שהוכח במחקרים רבים, על מנת ליצור שינוי ולהגיע לרווחה רגשית רבה יותר.