הדרכת הורים


רווחה רגשית להורים ולילד

פעמים רבות הורים פונים לטיפול בגלל שהם מרגישים שהילד לא מתנהג כמו שצריך, ו"יש איתו בעיות". על פי רוב התנהגות הילד מעוררת אצל ההורה אכזבה, כעס, ריחוק או עצב, כך שהיחסים ביניהם הופכים לטעונים ויש תחושה של חוסר שביעות רצון.

התנהגות בעייתית של ילדים יכולה לבוא לידי ביטוי במספר רב של אופנים. התנהגויות מוחצנות יותר כמו ילד שמציק, מתחצף, מרביץ, משקר וכיוב', או התנהגויות מופנמות יותר של ילד שהוא יותר מסתגר, שקט, נמצא הרבה מול מסכים (טלוויזיה מחשב טלפון), ממעט להיפגש עם חברים, נמנע מסיטואציות לא מוכרות ועוד. לעתים מופיעים קשיים ייחודיים בהם יש סימפטומים בולטים וקיצוניים יותר.

הקשיים עשויים להתעורר בכל אחד משלבי ההתפתחות של הילדים והם קשורים לגורמים רבים. בטיפול אני מנסה להבין את הדינמיקה שיש ביחסים, ומתוך ההבנה הזאת לעזור להורה לפעול כדי ליצור את השינוי שהוא רוצה להגיע אליו. מתוך ניסיון שהצטבר במהלך השנים, פעמים רבות הדרכת הורים בלבד, גם ללא מפגש עם הילד, מספיקים ליצירת שינוי משמעותי ומאפשרים רווחה רגשית רבה יותר גם להורים וגם לילד.מהי שיטת הטיפול?

אני מתאימה את אופן הטיפול לצרכים הייחודיים של המטופל. האוריינטציה הטיפולית המרכזית שלי יוצאת מתוך חשיבה דינמית כאשר עיקר הטיפול הוא באמצעות נוכחות של הקשבה אמפתית, קבלה והתחברות לחוויה של המטופל.

במידת הצורך אני מביעה את דעתי ומציעה אפשרויות - כך שאני לוקחת חלק אקטיבי ולא נשארת בעמדה פאסיבית של הקשבה והנהון בלבד. בעבודתי אני משלבת טכניקות מגוונות: עבודה עם תחושות גוף (focusing), דמיון מודרך, חשיבה חיובית ועוד.